KONST / Litografier / Färglitografi 14655400
nr 1465 5400
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste), kroginteriör. Färglitografi. Bladets mått: 77x56cm, yttermått inklusive ram: 100x77cm
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.800 kr
måndag 2 maj 2022
kl 19:49:26
1.500 kr
2.200 kr
1.700 kr
1.800 kr (Budbetjänt)
2.400 kr
2.600 kr
2.600 kr
2.600 kr (Budbetjänt)